Vyberte stránku

Pravidla Skate slalom

Pravidla skate slalom

Pro skate slalom je třeba hezký kopec s ještě hezčím asfaltem. Na rozdíl od čistého sjezdu (např. longboard downhill) kličkuje slalomový jezdec mezi plastovými kužely, přičemž jeho cílem je dostat se do cíle v co nejkratším čase s co nejmenším (ideálně žádným) počtem sražených kuželů. Cílem není jen slalom project, ale každým obloukem zvýšit rychlost. Technicky a silově najetý oblouk ridera doslova vystřelí k dalšímu kuželu… a to nás na tom nejvíc baví, když akcelerujeme a adrenalin stříká ze všech pórů. Na trase může jet jen jeden jezdec, nebo paralelně dva vedle sebe (head to head) ve dvou drahách. Do slalomů se na závodech najíždí z nájezdových ramp, povinná je pro slalom ridera helma, doporučené rukavice a chrániče.

Slalom se sám dělí na několik disciplín: Tight Slalom, Hybrid slalom a Giant Slalom.

 

Tight Slalom

Královská disciplína skate slalomu. V případě Tight Straight jsou kužely na trati postavené v přímce za sebou ve vzdálenosti 1–2 metry, nejčastěji 50 kuželů ve vzdálenosti 180 cm. Rider musí napálit pravidelné malé oblouky v nelidsky rychlém tempu. Při normálním Tight slalomu jsou kužely postavené blízko za sebou obvykle v rozmezí 1,7–2 metry, ale nejsou postavené v jedné přímce. Tight Slalom se jezdí obvykle po rovině. U tohoto slalomu bývá nejvíc diskvalifikovaných jezdců, protože z technicky náročného slalomu vyletí, nebo pokosí moc kuželů.

Hybrid slalom

Jeden z nejzábavnějších slalomů, trochu Tight a trochu Giant. Rychle i technicky. Jezdí se na rovině i z pořádnýho kopce. Kužely jsou postavené v různé vzdálenosti obvykle v rozmezí 2 až 3 metry, různě rafinovaně rozházené na všechny strany tak, aby byla prověřena riderova schopnost jet v měnících se rychlých zatáčkách s ďábelskou změnou rytmu.

Giant Slalom

Tenhle slalom zvedá hladinu adrenalinu, protože jezdci to pálí mezi kužely až 60 km/h rychlostí. A s každou zatáčkou v plné rychlosti nad rozpáleným asfaltem akceleruje. Kužely jsou od sebe vzdálené 3 až 10 metrů, trať se projíždí většími silovými oblouky, které můžou být prokládány náročnými menšími. Pak je tu ještě Super Giant Slalom, no a tady už rychlostí dýcháme na zadní truck downhillovým jezdcům. Klesání kopce může být až 15%, délka trati i přes kilometr.

SPONZOŘI SKATE SLALOMU

Sponzor Snow Panic
Sponzor Enter Polička

Chceš také jezdit skate slalom? Potřebuješ poradit s pořízením či nastavením slalom skateboardu? Nevíš kde a s kým jezdit? GO ON!

Pin It on Pinterest

Share This