Vyberte stránku

EUROS ‚n‘ Roll Polička 2023

Skate 'n' Hrom

PROPOZICE ZÁVODU

SKATE ‚N‘ ROLL POLIČKA 2023

DATUM: 12.8 – 13.8. 2023
MÍSTO: Polička nábřeží Svobody a Široký Důl
STATUS: MAJOR
DISCIPLÍNY: Giant Slalom, Hybrid Slalom, Tight Slalom,
POŘÁDAJÍCÍ: Sk8 Slalom Polička
FB UDÁLOST | FB event:  ZDE | HERE

FOTOREPORTY:
CimiPhoto
StoupaŠámot
Monique Soderhall

English version bellow

Nečekaně se v Poličce s srpnu pojede Mistrovství Evropy se statusem MAJOR. V kombinaci s předcházejícím kempem vynikající možnost, jak vyladit formu na mistrovství světa do Oregonu! 🇺🇸 

Zároveň se jedná o nominační závod na World Skate Games 2024 v Římě. Z Poličky tak vzejdou jako nominanti na reprezentaci ČR dva nejlepší muži a dvě nejlepší ženy. 

 

Letos to vypadá na poslední možná předposlední rok, kdy si ještě budeme moci vychutnat kopec nedaleko Poličky v Širokém Dole. Můžete ho znát z ME v roce 2016 nebo MS 2018.

Mistrovství Evropy se budou konat pouze ve dvou dnech. V sobotu odjedeme GIANT a poté HYBRID slalom.V neděli se vrátíme do samého srdce Poličky na tradiční nábřeží, kde pojedeme TIGHT slalom.

Těšíme se na ridery z celého světa, tak nepromeškej možnost se se všemi potkat na kopci! Jako vždy je celá akce pro návštěvníky zdarma.

Prizemoney budou v hodnotě 2000€ + hodnotné ceny od sponzorů.

 

EN:
Unexpectedly the European Championship with MAJOR status will take place in Polička in August. Combined with the previous camp, an excellent opportunity to fine tune your form for the World Championships in Oregon!

This year seems to be the last, maybe the penultimate year, when we will still be able to enjoy the hill near Polička in Široký Důl. You may know it from the European Championships in 2016 or the World Championships in 2018.

The European Championships will be held in only two days. On Saturday we will go GIANT and then HYBRID slalom.On Sunday we will return to the heart of Polička to the traditional waterfront where we will do the TIGHT slalom.

We are looking forward to riders from all over the world, so don’t miss the chance to meet everyone on the hill!

Prizemoney will be 2000€ + material prizes from sponsors

 

 

Saturday 12th August
První den v sobotu 12. srpna začneme hned z ostra a to GIANT slalomem. GIANT bude měřit 300 metrů se sklonem až 12,5%. Kopec se nachází kousek za Poličkou směrem na Široký Důl. Každý jezdec má dvě jízdy z nichž nejlepší určuje konečné pořadí. V SOBOTU začínáme tréninky GIANTU. Po odjetí GIANT slalomu se vhrneme rovnou na HYBRID, který bude paralelní. Head to Head finále bude záležet na počtu závodníků, ale určitě je v plánu!

EN
The first day on Saturday 12th August we will start right from the start with the GIANT slalom. GIANT will be 300 meters long with a slope of up to 12.5%. The hill is located just outside Polička in the direction of Široký Důl. Each rider has two runs, the best of which determines the final ranking. On SATURDAY we start training for GIANT. After GIANT slalom we will go straight to HYBRID, which will be parallel. Head to Head finals will depend on the number of competitors, but it is definitely on the schedule!

 
 
Sunday 13th August

Finálový den v neděli 13. srpna rozhodne o vítězi Skate ‘n’ Roll 2023 TIGHT slalom, který bude opět paralelní. Jedná se o nejvíce dynamickou disciplínu slalomu na skateboardu. Pro účely finálového dne a TIGHT slalomu se přesuneme přímo do centra Poličky na tradiční nábřeží Svobody. Systém závodu bude stejný jako v sobotu a vyústí Head to Head finálem, kdy se jezdci postupně posouvají ve finálovém pavoukovi až k samotnému vítězství. Jakmile budeme znát vítěze TIGHT slalomu, proběhne vyhlášení vítěze Skate ‘n’ Roll 2023!

EN: 
The final day on Sunday 13 August will decide the winner of the EUROS ‚n‘ Roll 2023 TIGHT slalom, which will again be parallel. This is the most dynamic slalom discipline on skateboarding. For the purpose of the final day and the TIGHT slalom we will move directly to the centre of Polička to the traditional Svoboda embankment. The race system will be the same as on Saturday and will culminate in a Head to Head final, where riders will gradually move up the final spider to the victory itself. Once we know the winner of the TIGHT slalom, the EUROS ‚n‘ Roll 2023 winner will be announced!

Ubytování | Accommodation

V Poličce je několik možností ubytování. Je docela pravděpodobné, že většina už bude plná. Dávám níže odkazy, kde vím, že ještě je místo (2. července 2023).

Hotel Pivovar: 
Zbývají už jenom pokoje v turistické části. Což znamená společné koupelny na chodbě. Nicméně dost pravděpodobně tam budou jenom skejťáci, takže jako doma 😀 Možnost i snídaně.
pro ubytování v Hotelu Pivovar mi napiště mail: petrmatous@skatenroll.cz, máme vybookovanou kapacitu, právě pro vás.

Cena | Prize: 1600 CZK / 67€ /night for the double bed room with breakfast

Penzion Adéla
Na Chalupě
Hotel OPUS
Nožíř Dobrota

Když bude vše plné, napiš mi na mail. Najdeme řešení.

EN:

There are several accommodation options in Polička. It is quite likely that most of them will be full. I give below the links where I know there is still room (July 2, 2023).

Hotel Pivovar:
Only rooms left in the tourist section. Which means shared bathrooms in the hallway. However, there will probably only be skateboarders there, so make yourself at home 😀
For accommodation in Hotel Pivovar, email me: petrmatous@skatenroll.cz, we have a capacity booked, just for you.

Penzion Adéla
Na Chalupě
Hotel OPUS

When everything is full, email me. We will find a solution.

Harmonogram | Schedule

Pátek 11. srpna – Polička

 19.00 – 20.30 Registrace – Divadelní klub Polička 

Sobota 12. srpna– Široký Důl

 9.00 trénink GIANT – TEENS, JUN, AM, MAS, WOM, PRO
10.15 závod GIANT – TEENS, JUN, AM, MAS, WOM, PRO
11.30 trénink GIANT – KIDS
12.00 závod GIANT – KIDS
12.30 trénink HYBRID
13.30 kvalifkace HYBRID
15.00 Head to Head finále HYBRID

Afterparty bude v Divadelním klubu (stejně jako registrace)

 

Neděle 14. srpna – nábřeží Svobody, Polička

10.00 trénink TIGHT slalom
11.00 kvalifikace TIGHT slalom
12.30 Head to Head finále TIGHT slalom
16.00 vyhlášení vítězů!

ZÁVODY & AKCE 2024

Plzeňský SNĚHULÁK |basic| 17.2.
Black hunting Černilov
|prime| 4.5.
Pilsen Spring  |basic| 8.6.
Little SKTNRLL Polička  |basic| 15.6.
Pilsen Open |prime| 22.–23.6.
Sk8 'n' Chill |camp| 4.–8. 8.
Skate 'n' Roll Polička |main| 10.–11.8.
Senožaty OPEN |plain| cca 17.8.
Pohár o zlatý kužel PRG |main| 24. - 25.8.  

SPONZOŘI ZÁVODU

SPONZOŘI SKATE SLALOMU

Sponzor Snow Panic

Čtěte také

Spring SK8slalom Ride 8. června 2024

Spring SK8slalom Ride 8. června 2024

POZOR ZMĚNA TERMÍNU KVŮLI POČASÍ NA SOBOTOU 8.6. Třetí letošní závod v rámci Českého poháru Plzni organizovaný SCHGP Ondrou Sudkem a to na pravé straně Útušického kopce. Závod je jednodenní a pojedeme 3 single slalomy.

Skate ‚n‘ Chill CAMP 2024

Skate ‚n‘ Chill CAMP 2024

Skejtový kempování 2023!!! Chceš se naučit vlnit mezi kužely a nebo smáznout nějaké nadbytečné vteřiny? A taky pořádně zapařit? Pro profíky i začátečníky, másters i děti:)

Little Skate ‚n‘ Roll 2024

Little Skate ‚n‘ Roll 2024

Skejt a sranda jako vždycky, nemusíme pořád jenom trhat asfalt 🙂 Malé červnové závody se budou konat na tradiční lokaci ulice Střítežská. Všichni jsou srdečně zváni.

Pin It on Pinterest

Share This